KONST / Litografier / Färglitografi 16143409
nr 1614 3409
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Stockholmsmotiv med Af Chapman. Signerad, numrerad 52/310. Färglitografi, bildmått: 29x42 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:17:33
15/4 23:00:53
100 kr
21/4 01:27:44
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren